Euroklíč

Síť pro rodinu je dlouhodobým partnerem celoevropského projektu Euroklíč.

Pokud si chcete vyzvednout klíč v pražské kanceláři, kontaktujte nás emailem na info@sitprorodinu.cz a pro urychlení žádosti přiložte rovnou následující údaje:

Jméno, příjmení, datum narození a adresu trvalého bydliště dítěte, na které žádáte o zapůjčení Euroklíče a kontaktní údaje na zákonného zástupce (jméno, telefon, email).

Následně vytvoříme předávací protokol a domluvíme termín předání. Děkujeme!

Aktuálně nejsou Euroklíče mimo pražskou kancelář k dispozici (a zde jen v omezeném počtu).

Chcete-li podpořit naši činnost, můžete tak učinit přes projekt Darujme — Síť pro rodinu, z.s.  děkujeme!


Zapůjčujeme Euroklíče (univerzální klíče) rodičům/opatrovníkům dětí do tří let. Klíč jim umožní odemknout bezbariérová WC na několika stovkách míst v celé ČR (a také napříč Evropou). Tato WC se nacházejí například v nákupních centrech, na úřadech, poštách, nádražích, v zoologických a botanických zahradách, v budovách škol, v knihovnách, muzeích atd.

Původně projekt sloužil lidem se sníženou pohyblivostí, dveře jsou proto široké a rodiče tedy mají dostatek prostoru, aby do místnosti vjeli i s kočárkem.

Rodičům/opatrovníkům dětí do tří let věku klíč rádi zapůjčíme. Mohou si ho vyzvednout po předchozí domluvě (oproti vyplněnému Evidenčnímu listu) v kanceláři Sítě, mimopražští zájemci se mohou spojit s krajskou koordinátorkou a domluvit předání klíče ve svém kraji.

Více informací o projektu Euroklíč naleznete na oficiálních webových stránkách EUROKLÍČ.

 

Síť pro rodinu ve spolupráci s Ostravskou univerzitou vytvořila unikátní mobilní aplikaci Euroklíčenka, která pomůže majitelům Euroklíče rychle vyhledat nejbližší místo osazené Euroklíčem.

Tisková zpráva o vývoji Euroklíčenky

Napsali o Euroklíči a Euroklíčence:

Rodina je OK

Web Ostravská univerzita

 

 

 

Fotogalerie